Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Orzecznictwo w liczbach

XML A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Treść

Orzecznictwo w liczbach


W 2017 roku wojewódzki zespół w Warszawie wydał 4485 orzeczeń o stopniu niepełnosprawności oraz 1080 orzeczeń o niepełnosprawności, rozpatrując odwołania od orzeczeń 29 powiatowych/miejskich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności.

W ramach nadzoru sprawowanego przez wojewodę mazowieckiego nad powiatowymi/miejskimi zespołami przeprowadzono 14 kontroli powiatowych/miejskich zespołów pod kątem kontroli orzeczeń ich zgodności z zebranymi dokumentami lub z przepisami dotyczącymi orzekania o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności oraz kontroli prawidłowości i jednolitości stosowania przepisów, standardów i procedur postępowania w sprawach dotyczących orzekania o niepełnosprawności i o stopniu niepełnosprawności. Ponadto przeprowadzono 17 szkoleń, w których udział wzięło 212 członków powiatowych/miejskich zespołów na terenie województwa mazowieckiego.

Na podstawie art. 6b¹ ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w wojewódzkim zespole przeprowadza się specjalistyczne badania, w tym psychologiczne, osób ubiegających się o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, na podstawie skierowań wystawionych odpowiednio przez lekarzy lub psychologów członków zespołów orzekających o niepełnosprawności.

Powyższe badania przeprowadzane są na będącym w posiadaniu wojewódzkiego zespołu sprzęcie medycznym, z zakresu:

  • neurologii i chorób narządu ruchu,
  • chorób serca i naczyń obwodowych,
  • chorób płuc,
  • okulistyki,
  • psychologii.

W 2017 r. wojewódzki zespół przeprowadził łącznie 308 badań specjalistycznych.

Tag

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij