Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej

XML A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Treść

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym umożliwiającym przeciwdziałanie wykluczeniu transportowemu.

W ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej przewidziane jest dofinansowanie z jego środków zadań własnych organizatorów publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z wyłączeniem przewozów realizowanych w ramach komunikacji miejskiej.

Ustawa uchwalona w celu dofinansowania ze środków Funduszu zadań własnych organizatorów publicznego transportu zbiorowego polegających na reaktywowaniu zamkniętych lub utworzeniu nowych połączeń autobusowych, w celu usprawnienia komunikacji publicznej i eliminowaniu wykluczenia komunikacyjnego na terenie jednostek samorządu terytorialnego.


Terminy realizacji zadań wynikających z ustawy:

Od 1 sierpnia do 12 sierpnia 2019 r. – składanie przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego do wojewody wniosków o objęcie w danym roku budżetowym dopłatą.

Od 12 sierpnia do 20 sierpnia 2019 r. – rozpatrzenie przez wojewodę wniosków o objęcie w danym roku budżetowym dopłatą i przekazanie informacji organizatorom o objęciu lub nieobjęciu dopłatą.

Od 23 sierpnia 2019 r.

- zawarcie przez organizatorów umów o dopłatę z wojewodami,

- wybór operatorów przez organizatorów,

- zawarcie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transporty zbiorowego,

- uruchomienie przewozów.

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/ustawa-o-funduszu-rozwoju-przewozow-autobusowych-weszla-w-zycie


Tag

Załączniki

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij