Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Kontakt

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Moduł 2 - Komunikat dotyczący naboru ofert na 2021 rok

Wersja strony w formacie XML

Moduł jest przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego, dofinansowanie udzielane jest na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 utworzonych w ramach wcześniejszych edycji Programu, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

Kwota dofinansowania zostanie określona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na etapie rozstrzygnięcia konkursu.

W celu ubiegania się o dofinansowanie należy do dnia 6 listopada 2020 r. złożyć kompletnie wypełniony formularz oferty zgodnie z opisem tabel/rubryk (Zał. 2 do Programu - Oferta konkursowa dla jst 2021) podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu w formie papierowej lub przesłany w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP (podpisany elektronicznie przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu) wraz z następującymi wymaganymi załącznikami:

Załącznik nr 1 – Kalkulacja wydatków – moduł 2: Kalkulacja wydatków realizacji zadania, przy czym w kalkulacji niezbędne jest uwzględnienie udziału wydatków pośrednich (o ile występują) w całości wydatków realizacji zadania polegającego na funkcjonowaniu miejsc. Udział wydatków pośrednich może stanowić nie więcej niż 15% całkowitych wydatków dot. funkcjonowania instytucji opieki.

Załącznik – Oświadczenie o przeciętnej miesięcznej liczbie dotowanych dzieci w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych w 2020 r. (Załącznik nr 12 do Programu). Gminy, które nie dotują miejsc opieki w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych mogą składać ofertę konkursową – dotowanie miejsc opieki w niepublicznych instytucjach opieki może jedynie stanowić kryterium premiujące przy podziale środków przez Ministerstwo.

Dodatkowo załączyć należy wyciąg z rejestru żłobków i klubów dziecięcych (na dzień składania oferty), zawierający m.in. informację nt. liczby miejsc opieki w danej instytucji opieki (jeżeli oferta składana jest przez beneficjenta edycji 2020 Programu „MALUCH+”, który do dnia składania oferty konkursowej nie ukończył zadania polegającego na tworzeniu nowych miejsc opieki - wówczas ww. oświadczenie nie jest wymagane).

UWAGA
Zgodnie z pkt 10.3. Programu możliwe jest podniesienie miesięcznych opłat za pobyt ponoszonych przez rodziców na 1 dziecko wskazanych w ofercie konkursowej, tylko i wyłącznie pod warunkiem udokumentowania przyczyn wzrostu kosztów funkcjonowania instytucji opieki i uzyskania zgody Wojewody. W przypadku podniesienia ww. opłat bez zgody Wojewody, beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu dofinansowania proporcjonalnie do wzrostu opłat i maksymalnie do wysokości kwoty przyznanego dofinansowania.

Tag

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane