Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Kontakt

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Kompleks budynków przy placu Bankowym 3/5 oraz alei Solidarności 81

Wersja strony w formacie XML

Kompleks budynków przy placu Bankowym 3/5 oraz alei Solidarności 81
Kompleks budynków administrowanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przy ul. Plac Bankowy 3/5 oraz Alei Solidarności 81, w którym siedzibę mają:

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Biuro Wojewody, Biuro Finansów Urzędu, Biuro Informatyki , Biuro Kadr i Organizacji, Biuro Obsługi Urzędu, Biuro Ochrony, Biuro Rozwoju i Inwestycji, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Finansów i Budżetu, Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydział Geodezji, Wydział Infrastruktury, Wydział Kontroli, Wydział Nadzoru Prawnego, Wydział Zdrowia.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy,

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatur w Warszawie.


Opis sposobu dojazdu

Pieszo

Dojścia piesze od Placu Bankowego 3/5 oraz Alei Solidarności 81. Przejścia dla pieszych na Placu Bankowym posiadają sygnalizację dźwiękową. Chodnik wraz z przejściem jest wyłącznie dla pieszych. Brak wydzielonego pasa i chodnika dla rowerzystów.

Na trasie dojścia do budynku nie występują pojedyncze przeszkody.  

Stanowisko ochrony, będące jednocześnie punktem informacyjnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową , jest oznakowane i znajduje się w bezpośredniej bliskości od wejścia, po prawej stronie. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową wejście do obiektu od Placu Bankowego bramą wjazdową dla aut. Furtki są niedostosowane z uwagi na przeszkodę w postaci stopni schodowych lub różnicy poziomów.

Na Placu Bankowym oraz na terenie kompleksu znajdują się stojaki dla rowerów. 

Metrem

Najbliższa stacja metra, to Metro Ratusz Arsenał,  która  znajduje się w odległości do około 300 m.

Autobusem

Najbliższe przystanki autobusowe: Metro Ratusz Arsenał 01, Plac Bankowy 01, Metro Ratusz Arsenał 02, Plac Bankowy 03, Plac Bankowy 04, Metro Ratusz Arsenał 09, Metro Ratusz Arsenał 10, Kino Femina 01.

Tramwajem

Najbliższe przystanki tramwajowe: Metro Ratusz Arsenał 03, Metro Ratusz Arsenał 04, Plac Bankowy 07, Plac Bankowy 08, Metro Ratusz Arsenał 09, Metro Ratusz Arsenał 10, Kino Femina 05,  Kino Femina 06, Kino Femina 09, Kino Femina 10.

Samochodem

Parking miejski znajduje się przy Placu Bankowym 3/5. Parking jest płatny w godzinach 7:00-18:00. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się przy ulicy Placu Bankowym 3/5 oraz Alei Solidarności 81, a także na terenie kompleksu w okolicy wejścia B. 

Taksówką

Postój taksówek znajduje się około 300 m od wejścia głównego do obiektu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. 
 

Wejście do budynku i obszar kontroli w wejściu B,C,D

Wejście B – Skrzydło Południowe 

Wejście B, znajduje się po południowej stronie dziedzińca przy Placu Bankowym 3/5, jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Wejście nie jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane, jest dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów, pochylnia).  Po prawej stronie przy drzwiach wejściowych występuje „przycisk przywołujący”.
Hol wejściowy jest przestronny, bez oznakowania dotykowego na posadzce. 
Stanowisko ochrony, stanowi jednocześnie punkt informacyjny dla osób z niepełnosprawnością. Zlokalizowany jest po lewej stronie, w bezpośredniej bliskości od wejścia. 
Pracownik ochrony jest zobowiązany do przywołania na prośbę interesanta pracownika merytorycznego. 
Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie ochrony. 
Na poziomie parteru znajduje się system kontroli dostępu do obiektu. Pracownik ochrony odpowiedzialny jest za nadzór i kontrolę osób wchodzących i wychodzących. 

Wejście C – Skrzydło Zachodnie 

Wejście C znajduje się po stronie zachodniej dziedzińca. Jest głównym wejściem do kompleksu budynków. Znajduje się przy Placu Bankowym 3/5, jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Wejście nie jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane, jest dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, pochylnia).

Po prawej stronie przy drzwiach wejściowych występuję „przycisk przywołujący” dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 

Stanowisko ochrony, stanowi jednocześnie punkt informacyjny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zlokalizowany jest po prawej stronie, w bezpośredniej bliskości od wejścia. 
Pracownik ochrony jest zobowiązany do przywołania na prośbę interesanta pracownika merytorycznego. 

Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie ochrony. 

Po lewej stronie od wejścia na schodach zainstalowany jest podnośnik dla osób z niepełnosprawnością ruchową prowadzący na poziom parteru. 

W przestrzeni holu bezpośrednio po wejściu do obiektu znajduje się przeszkoda w postaci bramki detekcyjnej.
Na poziomie parteru znajduje się system kontroli dostępu do obiektu. Pracownik ochrony odpowiedzialny jest za nadzór i kontrolę osób wchodzących i wychodzących.

Kancelaria Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy  zlokalizowana jest z prawej strony od holu wejścia C. Dostęp do Kancelarii jest utrudniony dla osób niepełnosprawnych ze względu na przeszkodę w postaci schodów. 
Pracownik Kancelarii Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy  odpowiedzialny jest za przekierowanie interesanta do komórki merytorycznej.

Hol wejściowy jest przestronny, bez oznakowania dotykowego na posadzce. 
Z holu na parter budynku prowadzą schody znajdujące się na wprost wejścia. Na wprost wejścia na poziomie parteru znajdują się bramki kontroli dostępu do obiektu. Pracownik ochrony odpowiedzialny jest za nadzór i kontrolę osób wchodzących i wychodzących. 

Wejście D – Skrzydło Północne 

Wejście D, znajduje się po prawej północnej stronie dziedzińca do obiektu przy Placu Bankowym 3/5, jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. 

Wejście nie jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane, nie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością, brak przycisku przywołującego.

Wejście D nie jest dostępne dla interesantów. Hol wejściowy jest wąski, bez oznakowania dotykowego na posadzce. Na poziom parteru prowadzą schody. Stanowisko ochrony zlokalizowane jest po prawej stronie na parterze. Brak podnośnika i pochylni.

Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie ochrony. 

Wejście F 

Wejście F znajduje się od Alei Solidarności 81. Jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Wejście nie jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane, jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). 
Dla osób z niepełnosprawnością ruchową występuje pochylnia od strony chodnika. Brak przycisku przywołującego. 

Pomiędzy wejściem, a holem znajdują się drzwi niewyposażone w automat. Szerokość drzwi dostosowana jest do ruchu osób z niepełnosprawnością ruchową.  Stanowisko ochrony, nie stanowi punktu informacyjnego dla osób z niepełnosprawnością. Zlokalizowane jest po prawej stronie, w bezpośredniej bliskości od wejścia. 

Recepcja Punktu Obsługi Klienta Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie zlokalizowana jest na wprost wejścia do budynku. Pracownik Punktu Obsługi Klienta odpowiedzialny jest za przekierowanie interesanta do komórki merytorycznej oraz przywołania na prośbę interesanta pracownika merytorycznego.

Dostępny jest tłumacz języka migowego w punkcie informacyjnym, po uprzednim umówieniu.

 
Komunikacja wewnętrzna

Wejście B – Skrzydło Południowe

Korytarze

Korytarze na wszystkich piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Korytarze są wydzielone szklanymi drzwiami przeciwpożarowymi. Szklane drzwi są nieoznakowane. Na parterze w pobliżu wejścia B – bramki kontroli dostępu dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami.  Drzwi do pomieszczeń są wyposażone w klamki. 

Schody

Cztery klatki schodowe dostępne są z korytarzy. Stopnie schodów są drewniane, proste z podcięciami. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze. 

Windy

Winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową łącząca kondygnację od -1 do 2. Brak dostępu do trzeciego piętra. Oznakowana jest przyciskami wypukłymi oraz brajlem. Winda nie wydaje komunikatów dźwiękowych. 

 

Wejście C – Skrzydło Centralne (Zachodnie)

Korytarze

Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Korytarze występują za bramkami dostępu. Na parterze brak bramki kontroli o szerokości dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. 
 

Schody

Dwie klatki schodowe. Klatki schodowe są  szerokie i dostępne z korytarza parteru. Stopnie schodów są proste, z podcięciami i z oznaczeniami krawędzi schodów. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze. Klatka po stronie południowej łączy wszystkie kondygnacje. Klatka centralna prowadzi na I piętro.

Windy

Winda znajduje się za bramkami dostępu przy klatce od strony południowej. Oznakowana jest przyciskami wypukłymi oraz brajlem. Winda wydaje komunikaty dźwiękowe z informacją o numerze piętra.
 

Wejście F

Korytarze

Korytarze w Punkcie Obsługi Klienta na parterze są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Dostępna jest poczekalnia dla interesantów oraz osób z niepełnosprawnością ruchową. W pozostałej części korytarze o zmiennej szerokości. Występują przeszkody w postaci zmiany poziomów.

Schody

W wejściu F nie występują schody dla interesantów. 

Windy 

W budynku występuję winda łącząca wszystkie kondygnacje. Nie jest dostępna dla interesantów. 

Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)

W budynku przy Alei Solidarności 81 wejście F – w Punkcie Obsługi Klienta MUW na parterze budynku, w wyznaczonych miejscach znajdują się pętle indukcyjne. 

W budynku od strony Alei Solidarności 81 wejście F - Punkt Obsługi Klienta na parterze budynku znajdują się elektroniczne tablice z wyświetlaczem informujące o kolejce osób oczekujących. 

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Możliwy jest wstęp osób z niepełnosprawnością ruchową z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku. 

Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Dostęp do tłumacza języka migowego jest możliwy w Punkcie Obsługi Klienta Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w wejściu F w punkcie informacyjnym po uprzednim umówieniu.

Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)

Istnieje możliwość połączenia z tłumaczem migowym poprzez stronę: https://www.e-uslugi.mazowieckie.pl

Pomieszczenia sanitarne

Ogólnodostępne toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się na parterze w budynku  w wejściu B,C i F. 
Drzwi do toalet wyposażone są w samozamykacz. W toalecie jest przestrzeń manewrowa, brak jest przestrzeni do transferu bocznego. Toalety w wejściu B i F wyposażone są w system przywołujący. Toaleta w wejściu C nie posiada systemu przywołującego. Miska ustępowa umieszczona jest na niskiej wysokości i jest wyposażona w obustronne poręcze. Na każdym piętrze znajduje się jedna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowana w pobliżu klatki schodowej. 

Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku

Sale konferencyjne są oznakowane tabliczką informujące o numerze pomieszczenia lub nazwie sali. Sale konferencyjne nie są wyposażone w pętle indukcyjne oraz oznaczenia brajlem.
Sale konferencyjne są bez ograniczeń przestrzeni manewrowej dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ewakuacja z budynku

Ewakuacja z budynku odbywa się oznakowanymi klatkami schodowymi i ogólnodostępnymi ciągami komunikacyjnymi. 


Tag

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane