Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Kontakt

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Delegatura Płock

Wersja strony w formacie XML

Opis dostępności architektonicznej delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Delegatura w Płocku

Budynek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Delegatury - Placówki Zamiejscowej w Płocku przy ul. Kolegialnej 15, w którym siedzibę mają : Biuro Wojewody, Biuro Obsługi Urzędu, Biuro Kadr i Organizacji, Wydział Geodezji, Wydział Infrastruktury, Wydział Kontroli, Wydział Zdrowia, Wydział Polityki Społecznej, Wydział Nadzoru Prawnego, Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Spraw Cudzoziemców.


Opis sposobu dojazdu

Budynek znajduje się na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Kolegialnej 15. 

Pieszo
Dojścia piesze są od ulic Kolegialnej i 1-go Maja. Przejścia dla pieszych posiadają sygnalizację dźwiękową. Chodnik nie jest podzielony na pas dla pieszych i rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku występują pojedyncze przeszkody np. na obrzeżach chodnika posadzone drzewa na linii dojścia do drzwi wejściowych, słupki na przejściach, znaki drogowe/informacyjne. Stojaki dla rowerów, kosze na śmieci występują poza trasą wejścia.

Pociągiem

Najbliższa stacja PKP Płock – Dworcowa 46 znajduje się w odległości do ok. 3 000 m. Dojście na perony jest możliwe wyłącznie za pomocą schodów.

Autobusem

Najbliższe przystanki autobusowe: Kolegialna 15 po przeciwnej stronie budynku.  

Samochodem

Miejsca parkingowe dla interesantów znajduje się na parkingu wewnętrznym Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – wjazd od ulicy 1-go Maja, w tym sześć wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Taksówką

Brak w okolicy postoju taksówek.

 

Wejście do budynku i obszar kontroli

Główne wejście znajduje się od strony ul. Kolegialnej 15. Wejście jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Przy wejściu głównym znajduje się platforma dla osób z niepełnosprawnościami, pomagająca pokonanie barier architektonicznych. Dodatkowe wejścia znajdują się od ul. 1-go Maja i od strony parkingu. Wjazd na parking znajduje się od ul. 1-go Maja. Parking wyposażony jest w sześć miejsc dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Od strony parkingu znajduje się podjazd oraz dzwonek przywołujący. Dojście piesze jest równe, bez nachylenia. Na elewacji znajduje się oznakowanie nad drzwiami z tablicą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Hol wejściowy jest przestronny, jasny, z kolumnami, jest bez  oznakowania dotykowego na posadzce. Na kolumnach znajdują się tablice informujące, brak punktu informacyjnego. Schody w holu głównym znajdują się po lewej stronie, schody prowadzą na poszczególne pietra. Na parterze znajduje się sala obsługi klientów oraz punkt podawczy. 

 

Komunikacja wewnętrzna 

Korytarze

Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Korytarze są wydzielone szklanymi drzwiami przeciwpożarowymi z samozamykaczem, bez mechanizmów ułatwiających otwieranie. Szklane drzwi są oznakowane. Wejścia do pokoi są oznakowane tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajla. Oznaczenia korytarzy znajdują się na wprost wyjścia z holu windowego.

Schody

Główna klatka schodowa jest dostępna od korytarza przy wejściu od strony parkingu. Stopnie schodów są zaokrąglone i ich krawędzie są oznaczone. Schody wyposażone są w jednostronne okrągłe poręcze. 

Winda i urządzenie do przemieszczania osób z niepełnosprawnością ruchową 

Jedna winda przestronna znajduje się na środku korytarza. Oznakowanie przycisków jest wypukłe, brak oznakowania brajlem. Winda wyposażona w komunikaty dźwiękowe informujące o numerze piętra. Przy wejściu głównym znajduje się platforma umożliwiająca pokonanie barier architektonicznych.

Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)

Brak pętli indukcyjnych w budynku. W halach obsługi klienta na parterze znajdują się dźwiękowe, elektroniczne wyświetlacze wywołujące interesanta. 

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Możliwy jest wstęp osób z niepełnosprawnością ruchową z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku. 

Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego

Brak jest dostępu do tłumacza języka migowego.

Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)

Brak jest dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym.

Pomieszczenia sanitarne

Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze na końcu korytarza (w pobliżu windy). Drzwi do toalety wyposażone są w samozamykacz. Mechanizm do zamykania drzwi jest obrotowy i niewielkich rozmiarów. W toalecie jest przestrzeń manewrowa oraz jest przestrzeń do transferu bocznego. Miska ustępowa umieszczona jest po lewej stronie od wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w jednostronną poręcz. Umywalka umieszczona jest na wprost wejścia. Brak systemu przywołującego.
Na każdym piętrze znajduje się jedna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, która jest zlokalizowana w pobliżu windy. 

Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku

Sala konferencyjna na drugim piętrze oznakowana jest tabliczką. Sala nie jest wyposażona w pętle indukcyjne.

Ewakuacja z budynku

Ewakuacja z budynku odbywa się oznakowanymi klatkami schodowymi i ogólnodostępnymi ciągami komunikacyjnymi.

Tag

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane