Delegatura Siedlce
Delegatura w Siedlcach
Budynek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, przy ul. Piłsudskiego 38 , 08-110 Siedlce, w którym siedzibę mają:
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej Delegatura w Siedlcach, Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Siedlcach, Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie Zespół w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu Zespół w Siedlcach, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Siedlcach, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie - Wesołej Posterunek w Siedlcach.
Opis sposobu dojazdu
Budynek znajduje się przy ul. Piłsudskiego 38 w Siedlcach pomiędzy ul. Bohaterów Getta i ul. Berka Joselewicza, na wprost Placu Generała Sikorskiego.
Pieszo
Dojścia piesze są od ulic Piłsudskiego, Placu Generała Sikorskiego. Przejścia dla pieszych posiadają sygnalizację dźwiękową. Na trasie dojścia do budynku nie ma przeszkód.
Pociągiem
Najbliższa stacja PKP Siedlce znajduje się w odległości do ok. 900 m. Dojście na perony jest możliwe za pomocą schodów z pochylniami i wind dla osób niepełnosprawnych.
Autobusem
Najbliższe przystanki autobusowe: Siedlce Ratusz 02, Siedlce Starostwo Powiatowe 03.
Samochodem
Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się w szczycie budynku w odległości ok. 12 m od wejścia. Dwa dodatkowe miejsca znajdują się na wspólnym parkingu przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 40 .
Taksówką
Postój taksówek znajduje się ok. 120 m od budynku przy ul. Esperanto.
Wejście do budynku i obszar kontroli
Główne zadaszone wejście znajduje się w od frontu budynku przy ulicy Piłsudskiego. Jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Wejście jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane i jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Dojście piesze jest równe, bez nachylenia. Na elewacji obok wejścia znajduje się tablica informacyjna Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i tablice urzędowe pozostałych instytucji mających siedzibę w budynku. Hol wejściowy jest przestronny, jasny, z kolumnami bez oznakowania dotykowego na posadzce. Stanowisko ochrony, będące jednocześnie punktem informacyjnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest oznakowane i znajduje się w bezpośredniej bliskości od wejścia, po lewej stronie. Lada na wysokości 90 cm.
Pracownik ochrony jest zobowiązany do przywołania na prośbę interesanta pracownika kancelarii głównej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego lub pracownika merytorycznego.
Na parterze znajduje się Sala Obsługi Interesantów NR 14 ( po prawej stronie drzwi), w której znajdują się stanowiska do obsługi interesantów z ograniczoną możliwością poruszania się przez każdego z pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, z zapewnioną możliwością podjazdu wózków. Schody w holu głównym znajdują się przed windami po prawej stronie, schody prowadzą na wszystkie piętra budynku.
Komunikacja wewnętrzna
Korytarze
Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się 2 osób. Korytarze na piętrach są wydzielone częściowo szklanymi drzwiami przeciwpożarowymi z samozamykaczem, bez mechanizmów ułatwiających otwieranie. Na piętrach 2,3,5 i 6 drzwi są drewniane bez samozamykaczy. Wyjątkiem jest wejście do korytarza na pierwszym piętrze budynku. Korytarz jest niedostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Z holu wind prowadzą do niego trzystopniowe schody. Brak jest podjazdu. Wejścia do pokoi na wszystkich piętrach oznakowane są numerami i tabliczkami ze stanowiskiem, imieniem i nazwiskiem pracowników. W budynku, za wyjątkiem wind nie ma oznaczeń brajla. Oznaczenia instytucji znajdujących się w korytarzu znajdują się nad drzwiami prowadzącymi z holu wind do korytarzy.
Schody
Główna klatka schodowa ewakuacyjna jest otwarta dostępna od holu na parterze obok wind. Stopnie schodów są proste bez podcięć. Stopnie częściowo zabezpieczone taśmą antypoślizgową. Schody wyposażone są w jednostronne okrągłe poręcze.
Windy
Dwie windy przestronne znajdują się na prawo od drzwi wejściowych za schodami. Oznakowanie przycisków jest wypukłe, a w kabinach oznakowanie brajlem. Komunikaty dźwiękowe w windach i informują o numerze piętra i otwieraniu i zamykaniu się drzwi.
Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)
Brak pętli indukcyjnych w budynku. Na parterze znajduje się Sala Obsługi Interesantów NR 14 ( po prawej stronie drzwi) w której znajdują się stanowiska do obsługi interesantów z ograniczoną możliwością poruszania się przez każdego z pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, z zapewnioną możliwością podjazdu osób poruszających się na wózku. Na prośbę interesanta pracownik merytoryczny jest powiadamiany przez służbę ochrony budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym
Możliwy jest wstęp osób z niepełnosprawnością ruchową z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. W budynku brak jest tłumacza języka migowego.
Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)
Brak jest dostępnego łatwego tekstu do czytania, czy informacji w języku migowym lub angielskim w budynku.
Pomieszczenia sanitarne
Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się w bocznym korytarzu na parterze za portiernią - punktem informacyjnym. Drzwi do toalety wyposażone są w samozamykacz. W toalecie jest przestrzeń manewrowa. Zainstalowany jest system przywołujący. Miska ustępowa umieszczona jest na prawo od wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w obustronne poręcze. Umywalka umieszczona jest po prawej stronie od wejścia. Na piętrach brak jest toalet dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku
Sala konferencyjna nr 3 na parterze budynku jest oznakowana tabliczką. Brak pętli indukcyjnych w sali konferencyjnej, przestrzeń manewrowa dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest dostateczna.
Ewakuacja z budynku
Jedna z wind (prawa) posiada oddzielne zasilanie i jest przystosowana do działania w czasie prowadzenia akcji gaśniczej i ewakuacyjnej. Natomiast do dyspozycji prowadzącego akcję gaśniczą lub ewakuacyjną jest tzw.” winda strażaka”.