Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka


info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Mazowiecka wojewódzka komisja dyscyplinarna orzekająca o odpowiedzialności dyscyplinarnej osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii

XML A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Treść

Od dnia 1 stycznia 2015 roku rozpoczęła działalność mazowiecka wojewódzka komisja dyscyplinarna orzekająca o odpowiedzialności dyscyplinarnej osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii (dalej wojewódzka komisja dyscyplinarna), z siedzibą w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Członkowie wojewódzkiej komisji dyscyplinarnej powołani zostali w drodze zarządzenia nr 569 Wojewody Mazowieckiego z dnia 28 listopada 2014 r. Członkiem wojewódzkiej komisji dyscyplinarnej może być osoba dająca należytą rękojmię wykonywania tej funkcji z racji posiadanej wiedzy oraz doświadczenia w dziedzinie geodezji i kartografii.

W skład wojewódzkiej komisji dyscyplinarnej wchodzą:

  1. Adam Jakubowski - przewodniczący komisji
  2. Wioletta Jelska
  3. Aleksandra Kościesza
  4. Wiesława Krupińska
  5. Stanisław Duszak
  6. Agnieszka Pajewska
  7. Daniel Koleński
  8. Zbigniew Gorząch
  9. Ewa Szołucha

Kadencja Członków komisji rozpoczęła się z dniem 1 stycznia 2015 r. i trwa cztery lata.

Tryb pracy określa ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r., poz. 520, t. j.).

Celem postępowania przed wojewódzką komisją dyscyplinarną jest zbadanie, czy osoba wykonująca samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii wykonuje swoje zadania z należyta starannością, oraz zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa.

Orzekając w sprawach odpowiedzialności dyscyplinarnej możliwe jest wymierzenie kary dyscyplinarnej w formie upomnienia, nagany, zawieszenia możliwości wykonywania uprawnień zawodowych na okres od 6 miesięcy do 1 roku, a nawet odebrania uprawnień zawodowych w zależności od stopnia szkodliwości czynu i stopnia winy.

W przypadku odebrania uprawnień zawodowych osoba ukarana może ubiegać
się o ponowne ich odzyskanie po upływie 3 lat od dnia ich odebrania.

W sprawach dyscyplinarnych w II instancji orzeka Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna działająca przy Głównym Geodecie Kraju.

Komisją dyscyplinarną właściwą do rozpoznania sprawy jest wojewódzka komisja dyscyplinarna, na której obszarze działania popełniono czyn uzasadniający odpowiedzialność dyscyplinarną.

Wojewodowie, w drodze porozumienia, mogą utworzyć wspólną komisję dyscyplinarną, właściwą dla dwóch lub więcej województw.

Spory o właściwość pomiędzy wojewódzkimi komisjami dyscyplinarnymi rozstrzyga Główny Geodeta Kraju.

Wojewódzkie komisje dyscyplinarne oraz Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna orzekają w składach trzyosobowych, wyznaczonych przez przewodniczącego odpowiedniej komisji dyscyplinarnej.

Członkowie komisji dyscyplinarnych w zakresie orzekania są niezawiśli.

Obsługę administracyjną wojewódzkich komisji dyscyplinarnych zapewniają odpowiedni wojewodowie, a Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej - Główny Geodeta Kraju.

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij