Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Ogłoszenie o konkursie "Senior+" edycja 2023

21 listopada 2022 r. Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił otwarty konkurs ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025; edycja 2023. 

Na realizację Programu w 2023 roku zaplanowano kwotę 60 mln złotych. 

Celem, skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego, Programu „Senior+” jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci Dziennych Domów „Senior+” oraz Klubów „Senior +”.

Placówki „Senior+” to miejsce, w którym osoby starsze nie tylko mogą spędzać czas korzystając z oferty kulturalnej czy zajęć sportowych, ale również mają zapewnione posiłki oraz opiekę i pomoc w czynnościach dnia codziennego.

W ramach Programu jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o uzyskanie dotacji na:

‒ utworzenie i/lub wyposażenie placówki „Senior+” (moduł I) w wysokości do 80 % całkowitego kosztu realizacji zadania (jednorazowo nie więcej niż 400 tys. zł 
w przypadku Dziennego Domu „Senior+” nie więcej niż 200 tys. zł w przypadku Klubu „Senior+”), 

‒ funkcjonowanie istniejących już placówek „Senior+” (moduł II) utworzonych w poprzednich edycjach w wysokości do 50% całkowitego kosztu zadania (nie więcej niż 400,00 zł miesięcznie na utrzymanie jednego miejsca w przypadku Dziennego Domu „Senior+” oraz nie więcej niż 200,00 zł miesięcznie na utrzymanie jednego miejsca w przypadku Klubu „Senior+”). 

O przyznanie dotacji w ramach konkursu mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. 

Ofertę należy wypełnić, zapisać i złożyć (za pomocą przycisku "złóż ofertę"), w generatorze obsługi dotacji (god) dostępnym na stronie internetowej: https://das.mrips.gov.pl/ w terminie od 21 listopada 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. do godz. 16:00. 

 

Proces składania oferty składa się z następujących kroków:

1) wypełnienia wszystkich pól oferty oraz dodania wymaganych załączników;

2) złożenia oferty w Generatorze Obsługi Dotacji – za pomocą przycisku „złóż ofertę”;

3) zapisania złożonej oferty w formacie PDF wraz z załącznikami;

4) podpisania oferty kwalifikowalnym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania jednostki samorządu terytorialnego i – kontrasygnowania przez skarbnika, wraz z wymaganymi załącznikami;

5) złożenia oferty w wersji elektronicznej do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Oferta musi być opatrzona podpisem zaufanym i wysłana za pośrednictwem platformy ePUAP.

Dodatkowe informacje na temat naboru wniosków w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie można uzyskać od pracowników Oddziału Pomocy Środowiskowej Wydziału Polityki Społecznej pod nr tel.: (022) 695 71 99 oraz na stronach internetowych: 

https://www.gov.pl/web/rodzina/program-wieloletni-senior-na-lata-2021-2025

http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/615.

Tag

Załączniki

Powiadom znajomego