Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie


pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


tel. 22 695 69 95
faks 22 695 66 87
ESP /t6j4ljd68r/skrytka

 Pod tym numerem nie jest udzielana informacja  
z zakresu kompetencji Wydziału Spraw Cudzoziemców
i Wydziału Rynku Pracy

info@mazowieckie.pl


NIP 525-100-88-75
REGON 013272620

Godziny urzędowania:
od 8:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku

Oddział Zwrotu Nieruchomości i Odszkodowań

Uprzejmie informuję, że zgodnie z decyzją Dyrektora Generalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przyjmowanie interesantów przez pracowników Oddziału oraz udzielenie informacji o toczących się w oddziale postępowaniach odbywa się codziennie w godzinach 13.30-15.30.


Zakres działania

1. rozpatrywanie odwołań od decyzji wydawanych przez starostę (prezydenta miasta na prawach powiatu)wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej, dotyczących gospodarki nieruchomościami oraz sprawowanie nadzoru w sprawach:

a) wywłaszczeń i odszkodowań,

b) zwrotów nieruchomości wywłaszczonych,

c) odszkodowań wymienionych w przepisach o gospodarce nieruchomościami,

d) odszkodowań za zajęte pod drogi publiczne grunty, o których mowa w przepisach wprowadzających ustawy reformujące administrację publiczną i w przepisach o gospodarce nieruchomościami,

e)zezwoleń na przeprowadzenie inwestycji liniowych,

f) zezwoleń za zajęcie nieruchomości,

g) odszkodowań za przejęte na rzecz Skarbu Państwa grunty wchodzące w skład linii kolejowych;

2) rozpatrywanie odwołań od decyzji starosty (prezydenta miasta na prawach powiatu) w sprawach odszkodowań za nieruchomości przeznaczone pod drogi powiatowe lub gminne, przejęte z mocy prawa na własność powiatu lub gminy, w trybie przepisów o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.


Tag

Powiadom znajomego